Kesto: 01:35
Tekstitys: Ei tekstitystä
Kieli: Suomalainen viittomakieli

Etäyhdistysilta 11.10. klo 18-20: Yhdistyksen toiminnan suunnittelu 

Lokakuun etäyhdistysilta ja siirrämme katseita jo hieman ensi vuoteen.

Nyt on hyvä hetki yhdistyksillä aloittaa ajatustyöskentely ensi vuoden toimintaan liittyen. Mikä on yhdistyksen tulevan vuoden painopiste? Oletteko tutustuneet tarkemmin liiton strategisiin tavoitteisiin, voisiko niitä hyödyntää myös yhdistyksen toiminnassa? Onko yhdistyksesi järjestänyt aikaisemmin pop up-tapahtumaa?  

Tule yhdessä keskustelemaan ja saamaan uusia ideoita siitä, kuinka yhdistyksen toimintaa voisi suunnitella.  

Olemme saaneet palautetta, että etäyhdistysillan linkki voisi tulla automaattisesti kaikkien yhdistysten sähköpostiin, joten kokeilemme nyt niin, että etäyhdistysiltaan ei tarvitse ilmoittautua. Löydät zoom-linkin yhdistyksen sähköpostista tai yhdistyshuoneen etusivulta sekä tästä:
https://us02web.zoom.us/j/85180646480 

Kaikki asiasta kiinnostuneet ovat tervetulleita osallistumaan etäyhdistysiltaan. Tervetuloa!