Tekstitys: Ei tekstitystä

Tervetuloa lokakuun yhdistysiltaan 12.10.

Illan teemana sääntöklinikka!

Seuraava etäyhdistysilta pidetään tiistaina 12.10 klo 18-20.

Mikä on sääntöklinikka? Se liittyy yhdistysten omiin sääntöihin. Yhdistykset ovat olleet usein meihin yhteydessä yhdistyksen sääntöihin liittyvissä kysymyksissä.

Järjestöohjauksessa pohdimme, että nyt olisi hyvä mahdollisuus keskustella aiheesta yhdessä. Voitte ottaa mukaan seuraavaan etäyhdistysiltaan yhdistyksenne säännöt – voimme yhdessä katsoa ja keskustella niistä. Onko esimerkiksi yhdistyksen säännöt yhteensopivia nykyajan tai toiminnan kanssa? Onko säännöissä jokin mikä pohdituttaa?

Ilmoittautuminen vanhaan tapaan viestillä järjestöohjauksen sähköpostiin jarjestoohjaus@kuurojenliitto.fi tai Iinalle viestillä: 044 752 5256, samana päivänä klo 16 sijaan klo 15 mennessä. Jos ilmoittautuneita on viisi tai enemmän, etäyhdistysilta toteutuu. Tarkoittaa sitä, jos mielit mukaan, kannattaa ilmoittautua!

Nähdään tiistaina!