Kesto: 01:30
Tekstitys: Ei tekstitystä
Kieli: Suomalainen viittomakieli

Etäyhdistysilta 15.3: Yhdistyksen hallitus ja yhdistyksen jäsenet – löytyykö yhteistyötä? 

Yhdistyksen toiminnassa on paljon erilaisia tehtäviä. Tehtäviä riittää varmasti sekä yhdistyksen hallitukselle että jäsenille.  

Moni jäsen voi löytää yhdistyksen kautta jonkun itselleen sopivan ja merkityksellisen tehtävän. Se voi olla kahvin keittäminen tai yhteiskunnallinen vaikuttamistoiminta. Molemmat tehtävät sekä  kaikki muutkin tehtävät siltä väliltä ovat ihan yhtä arvokkaita ja tärkeitä.  

Mitä vastuita yhdistyksen hallituksen jäsenillä on ja mitkä ovat tavallisen jäsenen vastuut? 

Vai onko jäsenillä vastuita? Entä mitä jäsen voi tehdä yhdistyksen hyväksi? Mitä kaikkea kivaa jäsen voi yhdistyksellä tehdä ja milloin jäsen voi myös itse kertoa ideoita ja tarjota apuaan yhdistyksen toimintaan? 

Tervetuloa mukaan keskustelemaan maaliskuun etäyhdistysillassa 15.3.2023 klo 18-20!