Kesto: 01:36
Tekstitys: Ei tekstitystä
Kieli: Suomalainen viittomakieli

Lisää potkua yhdistystoimintaan Kuurojen Liiton ja SKUL:n yhteisestä etäkurssiviikonlopusta!

Yhteinen etäkurssiviikonloppu järjestetään la-su 24.-25.4.2021.

Etäkurssiviikonloppu on tarkoitettu Kuurojen Liiton jäsenyhdistysten ja SKUL:n jäsenseurojen hallituksen jäsenille. 

Tämänkertainen koulutuksen aiheena on ”Minä yhdistys- ja seuratoimijana”. Koulutuksessa keskitymme siihen, kuinka itse voimme toiminnallamme vaikuttaa yhdistyksen tai seuran toimintaan sekä miten omalla toiminnallamme voimme vahvistaa me-henkeä. Koulutus koostuu erilaisista teemoista ja mukana myös vieraileva luennoitsija. 

Vaikka kurssi toteutetaan etänä, näytön ääressä ei tarvitse istua koko aikaa. Kurssipäivä sisältää myös taukojumppaa, aivopähkinöiden ratkomista, ryhmätöiden tekoa sekä ulkoilua. Tarjoamme osallistujille lounaan lauantaina.  
 
Ilmoittautuminen on nyt auki, ilmoittaudu mukaan TÄSTÄ! Muistakaa ilmoittautua viimeistään perjantaina 9.4.

Nähdään Zoomissa!